Historia - Producent Okien i Drzwi

Firma Moliński od 1998 roku pomaga Wam realizować marzenia o własnym, szczęśliwym miejscu do życia, wyposażając Wasze domy, mieszkania i firmy w okna i drzwi. Możemy się rozwijać tylko dzięki Wam, naszym Klientom. Nie ma dla nas nic lepszego niż Klient, który przychodzi do nas po kolejne zakupy i poleca nas swojej rodzinie i znajomym. Jesteśmy firmą rodzinną swoich Klientów traktujemy dokładnie tak samo, jak najbliższych z zaangażowaniem, starannością, dbałością o najdrobniejsze szczegóły.

Drzwi tarasowe, Producent okien
Drzwi tarasowe, Producent okien
Drzwi tarasowe, Producent okien

Firma Moliński działa obecne na rynku od 1998 roku. Zajmujemy się kompleksową produkcją okien oraz drzwi zewnętrznych. Firma dysponuje własną halą produkcyjną wraz z wyposażeniem w miejscowości Biały Kościół w województwie dolnośląskim. Od samego początku na cel swojej działalności biznesowej obraliśmy produkcję stolarki okiennej i drzwiowej w najwyższej jakości. Aby wyróżnić się na dopiero kształtującym się rynku polskiej stolarki w lat ach 90, postanowiono oprzeć proces produkcji o elementy pochodzenia niemieckiego. W tym celu nawiązano współpracę z niemieckim producentem profili PCV, Firmą Gromathic oraz dostawcą okuć Firmą Winkhaus, z którą współpracujemy po dziś dzień. Wybór ten był konsekwencją oferowania produktów cechujących się najwyższą jakością.

Z czasem koniecznie było również nawiązanie ścisłej współpracy z firmami z siedzibą w Polsce. W latach 2000 Firma nawiązała współpracę z firmą Aluplast. Systemy tego dostawcy spełniały nasze oczekiwania oraz były zbieżne z potrzebami odbiorców na terenie kraju oraz za granicą. W miarę rozwoju przedsiębiorstwa w roku 2005 zostały przeprowadzone prace modernizacyjne hali produkcyjnej wraz z parkiem maszynowym. Zostało wprowadzone zautomatyzowanie procesu cięcia profili PCV. W prowadzone zostały również do oferty systemy profilowe firmy Rehau. W miarę poszerzania zakresu działalności zostali zatrudnieni dodatkowi pracownicy produkcyjni, ekipy monterskie oraz pracownicy biurowi. W latach 2010 – 2011 Kolejnym krokiem w rozwoju Firmy było inwestycja w maszyny typu CNC, taka obróbka profili znacząco podniosła jakość i wpłynęła na czas produkcji. Przełożyło się to w kolejnym etapie na rozpoczęcie współpracy z Firmą Brügmann Salamander od ponad 3 lat w ofercie posiadamy również okna i drzwi z systemów bluEvolution 73 i 82.

Staramy się pomagać swoim klientom, inwestorom od poziomu projektowego aż po wykonanie i zamontowanie okieni drzwi wykonując je zgodnie z obowiązującymi normami, całość jest podpisana naszym nazwiskiem. Silna i stabilna pozycja Firmy to w dużej mierze efekt działalności kadry pracowniczej, w tym głównie aktywności właściciela Firmy, Pana Mieczysława Molińskiego, posiadającego ogromne doświadczenie w branży stolarki otworowej. Ambitny personel z wieloletnim doświadczeniem oraz z pasją i zaangażowaniem podejmujący kolejne wyzwania jest wielkim atutem naszej Firmy.

Szeroka gama oferowanych okien i drzwiskłoniła nas do podjęcia decyzji o wybudowaniu nowej hali produkcyjnej i zakup nowego parku maszynowego. Początkiem roku 2020 rozpoczęła się inwestycja, która jest w trakcie realizacji. Dążymy do doskonałości i staramy się nadążyć za nowymi trendami w architekturze i budownictwie. Dlatego też stawiamy na nowe maszyny do produkcji okien i drzwiz coraz większą automatyzacją procesu produkcyjnego. Wszystko po to aby produkty były wytwarzane szybciej i ze starannością o najdrobniejsze szczegóły. Nasi główni odbiorcy to klienci indywidualni, deweloperzy, inwestorzy zagraniczni. Firma obecnie kojarzona jest z wysoką jakością swoich wyrobów, fachową obsługą, oraz profesjonalną realizacją zleceń biznesowych.

Umów się na pomiar

Dzięki naszym oknom dom Klienta nabiera kształtu! Czekamy na kolejne wyzwania!

Zapisz się na newsletter

512 278 952
keyboard_arrow_up